Regional Academy on the United Nations (RAUN)

Zajímá vás OSN a globální témata jako mezinárodní bezpečnost, terorismus, migrace, jaderné odzbrojení, lidská práva, humanitární právo, udržitelný rozvoj? Pracujete rádi v mezinárodních týmech? Chtěli byste navštívit konferenci v sídle OSN ve Vídni? Máte rádi výzvy?

Pak by vás mohla zaujmout možnost přihlásit se do výběrového projektu Regional Academy on the United Nations (RAUN). Je určen pro studenty magisterských, popř. také doktorských, programů na univerzitách v České republice, Rakousku, Maďarsku a na Slovensku. Náplní projektu jsou tři setkání všech účastníků v Praze (květen 2016), Bratislavě (září 2016) a Vídni (leden 2017). Program těchto setkání zahrnuje přednášky odborníků z akademické sféry i z praxe a exkurze do různých institucí (Ministerstvo zahraničních věcí, Parlament, zastoupení MO …). V průběhu trvání projektu také studenti v mezinárodních týmech zpracovávají odbornou práci na zajímavá a aktuální témata, kterou na závěr prezentují na konferenci v OSN ve Vídni.

Vše podstatné najdete na webové stránce projektu www.ra-un.org.

Informace o tom, jak se můžete přihlásit, najdete zde.

A o tom, jaký byl poslední ročník RAUN, si můžete přečíst v přiložené zprávě.