Volitelný předmět 2SM306 Etnické konflikty v soudobých mezinárodních vztazích

1415101003792.cachedV bakalářském předmětu 2SM306 Etnické konflikty v soudobých mezinárodních vztazích se studenti seznámí s problematikou etnických konfliktů z teoretického hlediska a osvojí si hlavní termíny související s problematikou etnických konfliktů v mezinárodních vztazích. Následně budou schopni tyto teoretické znalosti aplikovat na analýzu konkrétních etnických konfliktů, které probíhaly v nedávné minulosti či probíhají v současnosti v Evropě, postsovětském prostoru, Asii, Africe, Latinské Americe a na Blízkém východě. Analýza těchto konfliktů bude tvořit jádro seminářů v rámci kurzu. Studenti tak získají přehled o aktuálním světovém dění a osvojí si i schopnosti skupinové práce, prezentace a aktivní účasti na simulaci řešení konfliktů prostřednictvím simulace řešení izraelsko-palestinského konfliktu.