Termíny

1.7.2018 - 31.8.2018 - Hlavní prázdniny

17.9.2018 - 14.12.2018 - Výuka v zimním semestru 2018/2019

27.9.2018 - Děkanský den

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Dvacátá mezinárodní konference mladých badatelů „ICYS Prague“

26.5.2016 27.5.2016

Ve čtvrtek a pátek 26. a 27. května 2016 bude Vysoká škola ekonomická v Praze hostit dvacátou konferenci mladých badatelů „International Conference of Young Scholars“ – ICYS Prague (http://icys.vse.cz/). Tématem letošního ročníku je “The Shifting Balances of International Relations?” („Měnící se rovnováhy v mezinárodních vztazích?“).

V uplynulých dvaceti letech se konference stala setkáním mladých badatelů, zejména doktorandů, z oborů mezinárodních vztahů, politologie a dalších souvisejících disciplín. Diskutují na ní aktuální témata z oblastí světové politiky, bezpečnosti, ekonomiky, práva, diplomacie apod. Diskusí se dosud zúčastnily až stovky studentů a akademiků z řady zemí celého světa.

Konference je grantovým projektem organizovaným doktorandy za podpory akademických pracovníků Střediska mezinárodních studií Jana Masaryka na Fakultě mezinárodních vztahů (https://smsjm.vse.cz/). Středisko, které bylo založeno v roce 1991, je nejstarším akademickým pracovištěm zaměřeným na výuku a výzkum mezinárodní politiky a diplomacie v České republice.

V tomto roce konference přivítá 32 mladých badatelů například z Afgánistánu, Chorvatska, Ekvádoru, Gruzie, Maďarska, Koreje, Polska, Ruska, Slovenska, Thajska a samozřejmě také z České republiky. Novinkou je doprovodný program, který během prvního dne konference nabídne exkurze a promítání filmu and během druhého odborné workshopy. Úvodní projev přednese prof. Petr Drulák, politický tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR a absolvent Střediska mezinárodních studií Jana Masaryka.

Program konference je k dispozici na http://icys.vse.cz/icys-prague-2016/academic-program/. Vstup je volný, návštěvníci se nemusí registrovat. Jazykem konference je angličtina.